תקלות במזגנים

אלו התקלות הנפוצות במזגנים

 • מחסור בגז – המזגן שלכם לא מקרר או לא מקרר מספיק טוב? מרגישים שהוא עובד אבל החדר לא קר? כנראה שנגמר הגז במזגן או שיש דליפה גז במזגן. במקרה כזה יש צורך להזמין טכנאי מזגנים.  
 • המזגן עושה רעש – במידה והרעש מגיע מהיחידה הפנימית של המזגן נסו לראות שמכסה הפילטרים יושב כמו שצריך: במידה וכן יכול להיות שהרעש מגיע מהמדחס אוליי ישנו חלק רופף. נסו קודם כל לבדוק בעצמכם מהו הגורם לבעיה והאם אפשר להסיר אותו. במידה ואתם לא מוצאים את המקור הרעש-  צרו קשר עם טכנאי מזגנים. במידה והטכנאי יגיד לכם שזה מדחס קבלו חוות דעת נוספת מטכנאי נוסף ישנם טכנאים ללא נסיון שישר חושבים שהמדחס תקול.
   
 • המזגן לא עובד שלוחצים על השלט – בדרך כלל העיה הנפוצה ביותר היא שהשלט התקלקל או שנגמרו לו הסוללות. לפעמים הבעיה מורכבת יותר – לוח הפיקוד נהרס ויש להחליפו. אם יש לכם מזגן נוסף בבית מאותו יצרן-  עשו בדיקה עם השלטים על שני המזגנים.

טיפים לפני הזמנת טכנאי מזגנים

 • ידע בתיקון כל סוגי המזגנים – שאתם מזמינים טכנאי מזגנים תארו לו את התקלה בטלפון ותבדקו איתו שהוא יודע לטפל בסוג המזגן שיש לכם לדוגמא מזגן עילי טורנדו. במידה והמזגן ישן או חדש עדכנו את טכנאי המזגנים על כך.
   
 • זמינות – כאמור הקיץ הוא העונה העמוסה ביותר של הטכנאים. לכן חשוב לבקש מהם להתחייב על זמן הגעה מדויק. ישנם טכנאי מזגנים שמפזרים הבטחות ללקוחות רק בשביל לתפוס אותם ובסוף הטכנאי יגיע עוד שבוע תבררו טלפונית הכל!
   
 • אחריות על תיקון מזגן – בקשו אחריות בכתב על כל תיקון מזגן. טבנוסף בקשו קבלה על העבודה כי במידה ולא תקבלו קבלה לא תוכלו להוכיח שהטכנאי היה אצלכם וטיפל במזגן

תחזוקת מזגן

כלי למנוע תקלות במזגן, הקפידו על תחזוקה קובעה של מזגן. נקו את הפילטרים אחד לכמה שבועות ולפחות פעם בחודש בחודשי הקיץ שהמזגן עובד הרבה. בדקו שאין סתימות בצינור הניקוז. במידה ויש לכם שאלות פנו אלינו טכנאי מזגנים בצפון וטכנאי מזגנים בקריות ונשמח לעזור.